English Polski
Loading

Tworząc programy kładziemy nacisk na praktyczne zastosowanie wiedzy i użyteczność w pracy. Uczestnicy od razu mogą sprawdzić tę wiedzę w grach i się do niej przekonać.
Programy spotkań układamy tak, aby pasowały do aktualnych potrzeb zespołu. W zależności od nich możemy położyć nacisk na wiedzę, narzędzia lub integrację.

Zarządzanie przez cele

Współpraca i zaufanie

Przywództwo w zespole

Strategically Thinking Leader – e-learning

Od 2004 roku szkolenia Discover Team wzmacniają mój zespół.
Andrzej Odzioba – Dyrektor Sprzedaży
- Żywiec Zdrój S.A.

Lider Myślący Strategicznie

Efektywny zespół

Mądra integracja

Miękkie umiejętności zarządzania projektem

Kreatywność

Lider Myślący Strategicznie

Bitwa pod Austerlitz należy do tych wielkich batalii, które miały decydujący wpływ na losy świata. Napoleon pod Austerlitz wykorzystał zdolność manewrową swoich oddziałów pokonując znacznie większe siły.
Wykorzystał także swój talent aktorski. Zagrał niepewnego wodza, który nie chce bitwy. Wojska koalicji dały się oszukać i pewnie ruszyły do bitwy. Wróg poruszał się tak, jak chciał tego Napoleon. Każdy ruch, każda minuta, każdy szczegół  –  to wszystko znajdowało się pod jego kontrolą.
Wróg miał przewagę liczebną, którą Napoleon zniwelował precyzją i szybkością ruchów. Doświadczenie to Napoleon ujął w jednym zdaniu „Trzeba być powolnym w rozwiązaniach i szybkim w działaniu”.

Myślenie strategiczne to sztuka podejmowania dobrych decyzji w skomplikowanej sytuacji. Dzisiejszy świat jest nieprzewidywalny i burzliwy, charakteryzuje się szybkimi innowacjami technologicznymi i zmianami gospodarczymi. Szkolenie „Lider Myślący Strategicznie” daje konkretne narzędzia pomagające sprostać dynamice zmian.

Być dobrym strategiem oznacza mieć odwagę zanegowania wszystkiego, do czego się przyzwyczailiśmy i spojrzenia na to od zupełnie nowej strony. Myślenie strategiczne jest też istotnym narzędziem podczas rozwiązywania problemów dlatego wymaga: połączenia umiejętności analitycznych z kreatywnością, refleksji oraz radzenia sobie z paradoksami.

Korzyści ze szkolenia:

  • Zwiększenie konkurencyjności firmy;
  • Budowanie przywództwa w oparciu o myślenie strategiczne;
  • Poznanie konkretnych narzędzi myślenia strategicznego.

Gry, które wykorzystujemy w tym programie szkoleniowym:

Rekomendacje wystawione przez dr hab. Joannę Cygler – Kierownik Studiów Executive Master of Business Administration:

Szkolenie Lider Myślący Strategicznie, przeprowadzone dla słuchaczy studiów Executive Master of Business Administration przez firmę Discover Team, znakomicie uzupełniło program studiów.
Szkolenie prowadzone jest nowocześnie, profesjonalnie i energicznie. Krótka, spójna teoria na temat tworzenia strategii jest wykorzystywana praktycznie w czasie realizacji gry strategicznej.
Elektroniczna forma gry strategicznej “Thinking on the edge” jest atrakcyjna i błyskotliwa. Wywołuje wiele emocji, rozwija współpracę, skłania do kreatywnego myślenia. Uczestnicy są w pełni zaangażowani.
Zdecydowaliśmy się na włączenie tego szkolenia do programu kolejnych edycji studiów.
Z pełnym przekonaniem rekomenduję to szkolenie.

Opinia uczestnika szkolenia – firma Żywiec Zdrój:
Ekscytujące połączenia nauki z grą. Uczy planowania, budowania alternatywnych scenariuszy, elastyczności, konsekwencji, nieszablonowego podejścia do rozwiązywania problemów oraz współpracy w zespole. Daje możliwość ”podglądania” różnych zachowań, rozumienia pewnych motywacji, analizy i syntezy. Daje pewność, że zawsze są wyjścia z trudnych sytuacji, jeżeli dobra koncepcja połączona zostanie z konsekwentną realizacją.