English Polski
 

Blog

Tagi

ciekawe badania ciekawe historie design thinking efektywne przywództwo efektywny zespół gry szkoleniowe komunikacja konferencje materiały dla trenera myślenie strategiczne proces uczenia się role zespołowe Belbina team building współpraca i zaufanie wyjazdy integracyjne zarządzanie przez cele

Projektujemy konferencje angażujące uczestników

Organizujemy konferencje, które:

  • budują zaangażowanie,
  • pobudzają do twórczych inicjatyw,
  • pomagają rozwiązywać problemy,
  • budują relacje,
  • pobudzają współpracę.

 

Inspirowanie przez opowieści

Nasza metoda tworzenia konferencji opiera się na przekonaniu, że wymaga ona dynamicznego połączenia różnych elementów w spójną całość. Za każdym razem staramy się zainspirować grupę budując całe spotkanie wokół określonej historii, opowieści, którą można odnieść do sytuacji danej organizacji. Za pomocą takiej narracji pomagamy uczestnikom zrozumieć istotne aspekty związane z życiem firmy. Opowieści są wartościowe, gdyż nadają ogólny sens różnym wydarzeniom i problemom, które są poruszane.  Potrafią w prosty sposób uwydatnić główny przekaz konferencji. Odpowiednio dobrana historia już od początku konferencji buduje zaangażowanie i podwyższa temperaturę spotkania. Inspirująca opowieść staje się także wspólnym doświadczeniem uczestników, sprawi że dane spotkanie będzie przez nich dobrze zrozumiane i zapamiętane. Znalezienie dobrej historii, która współgra z głównym tematem konferencji powoduje, że wokół całego spotkania można stworzyć spójną oprawę wizualną, do której będą nawiązywać prezentacje, materiały oraz wystrój sali.

Organizując konferencję dotyczącą przywództwa wykorzystaliśmy historię podróżnika Ernesta Shackletona, który uchodzi za wzór przywódcy, po tym jak jego statek rozbił się w tragicznych okolicznościach,a on zdołał uratować całą swoją załogę. Gdy dla pewnej firmy ważna była kwestia współpracy i zaufania wykorzystaliśmy historię Apollo 13, opowieść o tym jak po zwrocie „Houston mamy problem” załodze naziemnej NASA udało się uratować kosmonautów słynnego promu kosmicznego. Tło spotkania nakreślone poprzez wyjątkowe historie oddziałuje na wyobraźnię i buduje unikalną atmosferę całego przedsięwzięcia.

Gry na konferencje

Z naszego doświadczenia wiemy, że ludzie najlepiej uczą się przez doświadczenie, dlatego zaplanowane wydarzenia i wykłady uzupełniamy poprzez tworzone przez nas gry. Są to projekty wymagające od uczestników kreatywności, jednocześnie wyzwalające w nich pozytywną energię do działania. Dzięki wpleceniu w przebieg konferencji gier i warsztatów, każde wydarzenie staje się wyjątkowe, a wiedza jaka zostaje przekazana na stałe zapisuje się w pamięci uczestników.

Cel – zaangażowanie, współpraca, relacje

Za cel stawiamy sobie tworzyć konferencje, które wytwarzają w ludziach znacznie więcej emocji niż nudne wyświetlanie tabeli  za pomocą rzutnika. Według nas dobra konferencja to taka, w której ludzie są zaangażowani i chętni do współpracy. Z łatwością łączymy aspekty wprowadzania teorii z działaniami pobudzającymi uczestników do aktywnego brania udziału w konferencji. Stawiamy na dynamikę: uczestnicy podczas organizowanych przez nas spotkań jednocześnie uczą się, dzielą i wymieniają pomysłami. Konferencja może być dobrą okazją do nawiązania nowych relacji, jak  również do nauki rozwiązywania problemów w zespole przy wsparciu trenerów.

Nasza nietypowa forma organizacji konferencji niesie ze sobą jasne korzyści: uczestnicy są zaangażowani w przebieg spotkania, dzięki czemu liderzy mogą prezentować treści istotne dla firmy i mieć pewność, że ich przekaz w pełni dotrze do publiczności.

Organizacja konferencji – nasze podejście

Zapoznajemy się najpierw z założeniami, wartościami, przesłaniem jakie firma chce przekazać podczas konferencji. Następnie tworzymy wstępny projekt spotkania, prezentujemy pomysły ściśle dopasowane do potrzeb danego klienta. Modyfikujemy początkowe pomysły, ustalamy wspólnie szczegóły, a następnie przechodzimy do realizacji. Bierzemy na siebie odpowiedzialność za całą logistykę spotkania, podczas realizacji konferencji jesteśmy w ciągłym kontakcie z klientem, otwarci na sugestie, tak aby końcowy efekt spełnił wszystkie jego oczekiwania.

 

Referencje:

Dziękujemy firmie Discover Team za pomoc i przygotowanie spotkania dla kadry menadżerskiej naszej firmy (40 uczestników). Spotkanie odbyło w Krakowie i miało charakter konferencyjno-warsztatowy.

Discover Team przygotował spójną koncepcję całości spotkania, budującą zaangażowanie uczestników i przekazującą najważniejsze założenia firmy. Forma spotkania – połączenie warsztatów surrealistycznych wraz ze spotkaniem biznesowym wyzwoliło w uczestnikach kreatywność, zwiększając przy tym efektywność działania zespołu. Całość współpracy z firmą Discover Team oceniamy bardzo pozytywnie i polecamy ją jako profesjonalny zespół zaangażowanych trenerów, przygotowanych do współpracy przy realizacji projektów dostosowanych do odbiorców.

Ewa Gołębiewska-Krzyżan
Dyrektor Personalny Saint- Gobein

 

Dziękujemy firmie Discover Team za pomoc w przygotowaniu konferencji dla działu sprzedaży firmy Danone.
Kreatywne pomysły i staranne przygotowanie całościowej koncepcji konferencji wyzwoliły w uczestnikach zaangażowanie i efektywne działania usprawniające prace działu sprzedaży.
Polecam Discover Team jako profesjonalnego partnera w tego rodzaju projektach.

Magda Dybska-Tabor
Dyrektor ds. Zarządzania Zasobami Ludzkimi | HR Director – Danone Sp. z o.o.

Tagi:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>