English Polski
 

Blog

Tagi

ciekawe badania ciekawe historie design thinking efektywne przywództwo efektywny zespół gry szkoleniowe komunikacja konferencje materiały dla trenera myślenie strategiczne proces uczenia się role zespołowe Belbina team building współpraca i zaufanie wyjazdy integracyjne zarządzanie przez cele

Darmowe gry szkoleniowe

Przekopując się przez Internet można znaleźć w nim wiele darmowych gier szkoleniowych. Większość z nich charakteryzuje prostota – są krótkie, niezbyt skomplikowane oraz nie wymagają szczególnych umiejętności trenerskich od osób prowadzących. Rolą takich gier najczęściej jest rozruszanie i zintegrowanie uczestników szkolenia. Minusem tego typu zajęć jest to, że nie posiadają zbyt dużej wartości merytorycznej, nie wnoszą ze sobą żadnej usystematyzowanej wiedzy i nie można na nich oprzeć całego szkolenia.

W naszej firmie zajmujemy się tworzeniem gier, które są trochę bardziej skomplikowane, ale dzięki temu mocno wzmacniają merytoryczną stronę szkolenia. Przykładamy dużą wagę, aby podczas naszych projektów zachodziły określone procesy w grupie, ważne jest dla nas również to, aby dostarczyć uczestnikom wiedzy na temat ich samych oraz zespołu. Nasze gry dostarczają istotnych informacji, ale również integrują i motywują uczestników do działania.

Ogólnodostępne darmowe gry pomimo że nie niosą ze sobą wyjątkowych wartości mogą być użyteczne w pewnych przypadkach. Głównie wtedy, gdy trzeba w krótkim czasie za pomocą niewielkich środków nieco ośmielić i zintegrować grupę. W związku z tym prezentujemy spis darmowych gier, które naszym zdaniem są godne polecenia i mogą zaciekawić osoby szukające właśnie krótkich gier rozgrzewkowych. Opisujemy też kilka gier bardziej zaawansowanych, które są proste, ale pozwalają obserwować jakieś konkretne umiejętności.

 

http://blog.trainerswarehouse.com/?p=1481

Autorka bloga przedstawia zbiór gier typu „Ice breaking”. Wszystkie przedstawione propozycje charakteryzują się tym, że nie wymagają żadnych czasochłonnych przygotowań. Do realizacji większości zadań wystarczy zaledwie parę kartek i długopisów!

 

http://www.thiagi.com/games.html

Firma Thiagi zajmuje się tworzeniem gier szkoleniowych, a na ich stronie można znaleźć ponad 300 różnych propozycji darmowych gier. Od tych wzmacniających kreatywność jak „Double Negatives” po takie, które pomagają uczestnikom poznać się lepiej, jak w przypadku „Negotiation Mapping”.

 

http://www.masystem.com/o.o.i.s/1365

Pod tym linkiem kryje się „Beergame”, czyli gra piwna, która została stworzona w latach 60-tych i od tego czasu grają w nią zarówno studenci, jak i szefowie dużych przedsiębiorstw. Tę grę można wykorzystać przede wszystkim do szkolenia umiejętności związanych z myśleniem systemowym.

http://www.innovativeteambuilding.co.uk/free-team-building-activities.htm

Na stronie Innovative Team Building można znaleźć propozycje wielu gier, które zostały uporządkowane według następujących tematów: team building, gry dla nowego zespołu, gry motywacyjne, gry komunikacyjne, gry budujące zaufanie oraz zarządzanie zmianą.

 

http://www.nwlink.com/~donclark/leader/icebreak.html

Na powyższej stronie zostały zamieszczone gry z podziałem na takie, które są przeznaczone na rozpoczęcie szkolenia, zakończenie go oraz gry motywacyjne. Można tam znaleźć propozycje zadań, które umożliwiają lepsze poznanie się członków grupy i zachęcają uczestników do opowiedzenia innym o sobie.

 

http://www.huddle.com/blog/team-building-activities/

Pod tym linkiem kryje się dziesięć prostych gier pomagających w poprawie komunikacji w zespole oraz w nauce technik rozwiązywania problemów. Do przeprowadzenia większości z nich wystarczy niecałe 30 minut.

 

http://humanresources.about.com/od/teambuildingactivities/qt/15-team-building-activities-for-the-workplace.htm

Na tej stronie zostało umieszczonych piętnaście propozycji na to jak polepszyć integrację grupy w miejscu pracy, sprawić by pracownicy poznali się lepiej, a atmosfera panująca wokół nich była bardziej przyjazna.

Tagi: ,

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>