English Polski
 

Blog

Tagi

ciekawe badania ciekawe historie design thinking efektywne przywództwo efektywny zespół gry szkoleniowe komunikacja konferencje materiały dla trenera myślenie strategiczne proces uczenia się role zespołowe Belbina team building współpraca i zaufanie wyjazdy integracyjne zarządzanie przez cele

5 najlepszych książek o przywództwie

Postanowiłem stworzyć cykl artykułów, w których będę dzielił się wiedzą na temat ciekawych książek z zakresu biznesu. Ostatnio pisałem o książkach dotyczących strategii. Tym razem przedstawię książki na temat przywództwa.

How to Grow Leaders: The Seven Key Principles of Effective Leadership Development

http://www.amazon.co.uk/How-Grow-Leaders-Principles-Development/dp/0749454806
How to Grow Leaders
Ta książka może być szczególnie użyteczna dla pracowników działu HR. Opisuje jak umożliwić rozwój liderom w organizacji. Duża liczba „case study” powoduje, że lektura jest lekka i zrozumiała.

Real Change Leaders: How You Can Create Growth and High Performance at Your Company

http://www.amazon.com/Real-Change-Leaders-Performance-Company/dp/0812929233
Real Change Leaders
Lubię książki, które opierają się na prawdziwych historiach i ta książka do nich należy. W tej publikacji w sposób całościowy został opisany problem zarządzania zmianą. To co ją wyróżnia spośród innych to fakt, że skupia się przede wszystkim na menedżerach średniego stopnia.

Collaborative Leadership: How to succeed in an interconnected world

http://www.amazon.co.uk/Collaborative-Leadership-succeed-interconnected-world/dp/0750687053
Collaborative Leadership
Jest to świetna książka wpisująca się w teorię „płynnej nowoczesności”. Lider w niej jest przedstawiony jako człowiek, którego zadaniem jest budowanie współpracy z podwładnymi, a nie rozkazywanie. Książka koncentruje się przede wszystkim na praktycznym zastosowaniu tej wiedzy.

The Leadership Challenge

http://www.amazon.com/The-Leadership-Challenge-4th-Edition/dp/0787984922
The Leadership Challenge
Klasyczna pozycja, którą każdy człowiek interesujący się biznesem powinien znać. Nie bez powodu była wielokrotnie wznawiana i sprzedana w ogromnym nakładzie. Ta książka to kopalnia wiedzy, a mimo to czyta się ją lekko. Z pewnością jedna z lektur obowiązkowych.

Leadership on the Line: Staying Alive through the Dangers of Leading

http://www.amazon.com/Leadership-Line-Staying-through-Dangers/dp/1578514371
Leadership on the Line
Kolejna książka, w której mamy do czynienia z problemem zarządzania zespołem w szybko zmieniającej się rzeczywistości. W tekście można znaleźć wiele ciekawych koncepcji i metafor. Jedną z moich ulubionych metafor jest metafora parkietu i wyjścia na balkon.

Tagi: ,

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>