English Polski
 

Blog

Tagi

ciekawe badania ciekawe historie design thinking efektywne przywództwo efektywny zespół gry szkoleniowe komunikacja konferencje materiały dla trenera myślenie strategiczne proces uczenia się role zespołowe Belbina team building współpraca i zaufanie wyjazdy integracyjne zarządzanie przez cele

5 najciekawszych prezentacji biznesowych TED

Przy planowaniu przyszłości firmy bardzo pomocne mogą okazać się inspiracje zaczerpnięte od specjalistów w dziedzinie biznesu. Poniżej przedstawiamy 5 filmów, które dotyczą takich tematów jak: innowacyjność, współpraca, uczenie się, przywództwo. Jest to zbiór wyjątkowych prezentacji, które mogą zmienić Twoje postrzeganie funkcjonowania biznesu.

Shawn Achor: Szczęśliwy sekret efektywniejszej pracy

W żywej i zabawnej prezentacji psycholog Shawn Achor pokazuje nam, jak wygląda typowe myślenie odnośnie tego jak osiągnąć sukces, a następnie każde nam je odwrócić do góry nogami. Udowadnia, że zmieniając nasze postrzeganie otaczającej nas rzeczywistości możemy nie tylko stać się ludźmi szczęśliwszymi, ale również bardziej produktywnymi.

Seth Godin o wyróżnianiu się

W świecie zbyt wielu opcji i ciągłego braku czasu naturalną decyzją jest rezygnacja z rzeczy oczywistych. Guru marketingu Seth Godin tłumaczy, dlaczego dziwne bądź nawet złe pomysły okazują się lepsze niż pomysły nudne. Ponadto wykazuje dlaczego najbardziej ryzykowne w biznesie jest bycie bezpiecznym.

Simon Sinek: Jak wielcy przywódcy inspirują do działania

Simon Sinek opisał schemat, według którego jego zdaniem działają wszyscy wielcy przywódcy oraz wszystkie potężne organizacje na świecie. Odpowiada na pytanie dlaczego przy użyciu tych samych środków niektórzy osiągają cele, które dla innych są poza zasięgiem. Jako przykłady przytacza firmę Apple, Martina Luthera Kinga oraz braci Wright.

Charles Leadbeater o innowacji

W swojej wypowiedzi Charles Leadbeater twierdzi, że innowacyjność nie jest już zarezerwowana dla profesjonalistów. Amatorzy za pomocą nowych narzędzi tworzą produkty, których nie udaje się stworzyć wielkim firmom. Dzieje się tak, ponieważ nie obawiają się ryzyka oraz wyróżniają się pasją.

Sheryl Sandberg: Dlaczego mamy za mało kobiet-liderów

Dyrektor ds. operacyjnych Facebook’a Sheryl Sandberg, zastanawia się dlaczego mniej kobiet niż mężczyzn osiąga szczyty możliwości w swoich profesjach – i daje 3 potężne rady dla kobiet, które dążą w tym kierunku.

Tagi: , ,

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>